karty do gry
1-2 lata,  2-3 lata,  niemowlaki,  SPIS ZABAW

Co masz pod ręką? Karty do gry

Może przypadkiem masz gdzieś zachomikowane karty do gry? Warto je wyciągnąć z czeluści, bo zaraz pokażę Ci, że są one nie tylko fajną rozrywką dla dorosłych, ale mogą być świetną rzeczą do zabawy dla maluszka.

Jeśli masz w domu niemowlę, to warto wykorzystać karty w taki sposób jaki wykorzystuje się kontrastowe obrazki. Można je zawiesić na poręczach łóżeczka lub jak mobil, albo po prosu pokazywać maluszkowi- do przyglądania się.

Jeśli masz w domu malucha w wieku: 1-2 lata spróbuj stworzyć z kart grę memory (szukamy kart do pary), lub z całej talii niech maluszek ma zadanie wyszukać identycznego wzoru, lub cyferki ( łączenie tych dwóch rzeczy może być na razie za trudne)

Jeśli masz w domu dziecko w wieku 3 latki i wzwyż spróbuj najpierw pobawić się w to, co bawić się można z 1-2 latkiem (patrz wyżej), a potem możecie spróbować układać wg wzoru (np. pasjansa). Świetną zabawą, a przy okazji nauką cierpliwości, dokładności i myślenia konstrukcyjnego jest wieża z kart.

Miłej zabawy 🙂

(a przy okazji może i Ty odświeżysz prawdopodobnie dawno zapomniane zasady gry karcianych i rozegrasz wieczorem z współmałżonkiem jakąś partyjkę? 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *