1-2 lata,  2-3 lata,  SPIS ZABAW

Czy rolka po papierze (toaletowym?) może przydać się do zabawy?

Ba! I nawet można ją wykorzystać do zabaw plastycznych. Rolką po papierze toaletowym można malować. Sprawdźcie jak!


Rolkę można potraktować jako wałek i wałkować farbę na kartce (najlepiej dużej!), albo wysilić się troszkę bardziej i pociąć jedną stronę rolki na cienkie paski, zgiąć je, a potem zamoczyć w farbie.

Można tak przygotowaną rolkę potraktować jak stempel, albo jak pędzel- ruszać nim w rożne strony i kręcić itp. Najlepiej mieć farby w rożnych kolorach, dzięki temu dodatkową przyjemnością będzie obserwowanie mieszania się farb.

W taką zabawę można bawić się już z roczniakiem i 2 latkiem Ale warto pamiętać o kilku rzeczach:

  1. Będzie wesoło, ale zabawa nie potrwa zbyt długo.
  2. Będzie brudno :), więc lepiej gazetami czy folią zabezpieczyć przestrzeń dookoła.
  3. Im mniejsze dziecko tym większą powierzchnia ( kartka), na której rysujemy. 3- 6 latkowi latkowi zdecydowanie wystarczy kartka formatu A4, ale z roczniakiem lepiej malować na dużych płachtach szarego papieru.
  4. Dla roczniaka nie ma znaczenia czy obrazek coś przedstawia; on nie jest w stanie myśleć w takich kategoriach, więc lepiej się o takie rzeczy go nie pytać (co narysowałeś? co to jest?), lepiej cieszyć się po prostu jego aktem twórczym, czyli zostawianiem na kartkach papieru śladów po własnej działalności .

Zabawa ta za to może być bardzo wciągająca dla przedszkolaków. Mogą najpierw sami spróbować wyciąć paski z jednej strony rolki. Potem też mogą już tworzyć za pomocą tej rolki na kartce rzeczy, które ma ochotę. I tutaj już na miejscu może być pytanie: co namalowałeś?;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *