Czytanie z małymi dziećmi to jedna z najprzyjemniejszych zabaw dla najmłodszych. Wypróbuj książki z jasnymi ilustracjami i zabawnymi rymami. Twoje garnki i patelnie lub plastikowa szafka mogą być świetnymi zabawkami dla dzieci, podobnie jak wiele innych zwykłych rzeczy w Twoim domu. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy nie ma ostrych krawędzi, ryzyka zadławienia i innych zagrożeń, zanim dasz dziecku domowe elementy do zabawy. Pokój dla niemowlaka i dziecka musi być przystosowany do zabawy.

Najlepsze zabawy na świeżym powietrzu

Zabawa na świeżym powietrzu – na przykład w piaskownicy z wiaderkiem i łopatą lub w parku toczenie i kopanie piłki – również będzie świetną zabawą dla Twojego malucha. Uczenie dziecka na rowerze, to także możliwość inspiracji w rozwoju dziecka. Zabawy dla dzieci to także integracja z rodzicami.

Baw się z dzieckiem

Dzieci uwielbiają bawić się wodą. W wannie Twoje dziecko będzie się dobrze bawić niemal wszystkim – łódkami, rybkami-zabawkami, plastikowymi książkami i kolorowymi kształtami z pianki. Miarki i puste plastikowe pojemniki są zabawne podczas chlapania, nalewania, przechylania i pływania. Brodzik będzie cieszył się ogromną popularnością w ciepłe dni. To także najlepsze zabawki dla dzieci, przykłady znajdziesz na https://malyindywidualista.com.pl/. Twojemu przedszkolakowi prawdopodobnie spodoba się wszystko, czego może użyć do zabawy, na przykład skrzynka z narzędziami na zabawki, stary telefon komórkowy lub przebieranki.