piłka zabawka
1-2 lata,  2-3 lata,  3-4 lata,  niemowlaki,  SPIS ZABAW

Kup piłkę!

Piłka to fajny prezent z okazji i bez okazji. Na każdy wiek, od niemowlaka zaczynając. Na każdą pogodę. Do zabawy w domu i na zewnątrz.  Kiedyś mam zamiar podrzucić wam trochę pomysłów na zabawę z piłkami. Dzisiaj zajmiemy się tym, jakie piłki warto maluszkowi kupić.


Pochodzę z rodziny, w której każdy osobnik płci męskiej grał przed krótszy lub dłuższy czas zawodowo w piłkę nożną, więc w naszym domu zawsze było dużo różnych piłek. Chłopaki grali w piłkę nożną na podwórku, ale też czasem w salonie w mieszkaniu ( często ja z nimi:). W naszym dzieciństwie piłek więc miałam pod dostatkiem! Warto, byście i wy ( może niekoniecznie z zamiarem wychowania przyszłego piłkarza, ale kto wie?:) mieli dużo piłek w domu. Dlaczego? To jest taki rekwizyt, który ćwiczy mnóstwo rzeczy w ciele i umyśle naszego dziecka, na przykład: wzrok, motorykę małą, motorykę dużą, koordynację wzrokowo- ruchową, koncentrację, motywację, siłę, celność, współpracę z innymi... Można by tak wymieniać!

Jaką piłkę kupić dla naszego dziecka? Jaka jest najlepsza?

Słowo klucz, przy wyborze piłek jest: RÓŻNORODNOŚĆ

Niech maluch zamiast stu kolorowych plastikowych kulek ma do zabawy różnorodne piłki:  miękką, twardą, z wypustkami, z kolcami, gładką, z różnych materiałów, z czymś w środku (w pracy mam taką z wodą , brokatem i pianą, dzieci ją uwielbiają), różnej wielkości, ciężką, lekką…

Wszystko po to, by dziecko doświadczyło różnych doznań, faktur. Inaczej się przecież odbija piłka kauczukowa, a inaczej plastikowa, w inny sposób turla się drewniana, a w inny pluszowa….

Na koniec mam dla was kilka przykładów różnorodnych piłeczek wyszukanych w internecie, które można kupić maluszkowi:

Możecie szperać i szukać dalej, czasem nawet np. w zwykłym kiosku z gazetami i różnymi bibelotami zdarzają się perełki 🙂

Kolekcja piłek to jest coś naprawdę dobrego i twórczego dla dziecka. Na szczęście nie są one też  zbyt drogie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *