Zabawki dla dzieci i gry to dziecięca zabawa, a zabawa ma kluczowe znaczenie dla nauki i rozwoju dzieci. Zabawa, która obejmuje zabawki, gry i jest szczególnie ważna dla dzieci. Może to być tak proste, jak wspólne śpiewanie ulubionej rymowanki, sortowanie guzików według koloru i kształtu lub przyjęcie przy herbacie z dzieckiem i jego ulubionym pluszowym misiem. Tego rodzaju gry nie tylko pomagają dziecku w nauce, ale także budują twoją relację. Często starasz się, aby zapewnić dziecku najlepszą zabawę, inspiracji możesz poszukać na https://malyindywidualista.com.pl/

Zabawki różnorodnego przeznaczenia

Zabawki dla dzieci, które je rozbawią, takie jak jack-in-the-box i inne zabawki przyczynowo-skutkowe, są stosowane od około 10-go miesiąca życia. Początkowa niespodzianka może zdenerwować niektóre dzieci, więc przedstaw te zabawki delikatnie. Możesz zastosować a kuku, a także kreatywne, pomysłowe zabawki i gry też są dobre – możesz dać dziecku kredki, farby do malowania palcami i papier rzeźniczy. Popularna będzie również zabawa w wymyślanie pacynkami lub przebieranki.

Zabawa z wyobraźnią

Wyobraźnia Twojego dziecka może zamienić kartonowe pudła w wiele rzeczy, w tym w zabawkowy piecyk, skrzynkę na listy, samochód czy łódkę. To także zabawki dla dzieci. Instrumenty muzyczne można wykonać z przedmiotów gospodarstwa domowego – na przykład plastikowe słoiki wypełnione ryżem lub makaronem mogą służyć jako shakery. Nietłukące się miski odwrócone do góry nogami zamieniają się w bębny, gdy Twój przedszkolak ma do dyspozycji drewnianą łyżkę. To również elementy zabawy dla dzieci.