O BLOGU

O zabawie to blog o zabawie małego dziecka. 

zabawa #nofilter

zabawa #unplugged

#childhoodunplugged

#wolnazabawa

Chcesz się dowiedzieć czym zająć maluszka? Jak sprawić, by dziecko bawiło się samodzielnie? Czy chcesz wiedzieć co sprzyja dobrej zabawie naszych pociech, a co jej przeszkadza? Chciałbyś się  dowiedzieć dlaczego zabawa jest ważna dla rozwoju dziecka?

Zapraszam 🙂

Nie jest to blog o tym, jak robić z dzieckiem wiele ekscytujących rzeczy, bo codzienność dla tak małego dziecka jest wystarczająco ciekawa. Nie jest to blog o tym, jak podczas zabawy nauczyć dzieci jak najszybciej trzech języków, czytania i pisania, bo już wiadomo nie od dziś, że to nie służy dzieciom , ale je przeciąża i powoduje problemy osobowościowe 

Nie jest to blog parentingowy.

Jest to blog o zabawie małego dziecka- jest próbą przywrócenia pojęcia zabawy na właściwe tory. 

Czyli…

dzieci się bawią, a nie są zabawiane

mają mieć dużo przestrzeni i czasu na zabawę, a nie tylko dużo zabawek

#wiecejzabawy

#mniejzabawek

Piszę o zabawie z perspektywy dziecka. O tym, czego się o dzieciach nauczyłam, przeczytałam i doświadczyłam w pracy z nimi (jako niania, jako ciocia, na końcu jako nauczyciel i wychowawca)

Wspaniale by było, gdyby ten blog był dla Was inspiracją do poszukiwań tego, co cieszy i co służy Waszemu dziecku- jego rozwojowi i radości. 

Autorka bloga

Ewa Tisończyk

jestem pedagogiem, animatorem i dyrektorem Przedszkola Laloba; zdjęcia na bloga (te ładniejsze 🙂 ) wykonała Ola Zawadzińska- Pawluś.