Gdy myślisz o zabawkach dla dzieci, na ogół jesteś zdezorientowany. W porządku – chodzi o to, by pomóc Twojemu dziecku osiągnąć zdrowe podejście do czasu spędzanego przed ekranem. To nie tylko zabawa na świeżym powietrzu, czyli np. uczenie dziecka na rowerze. Oznacza to także zrównoważenie korzystania z ekranu z innymi zabawkami i czynnościami, które są dobre dla rozwoju, takimi jak zabawa z rówieśnikami, udawanie, czytanie i zabawa towarzyska. Twoje dziecko w wieku szkolnym nadal korzysta z spędzania z tobą czasu na zabawie. Fajnie jest po prostu kopać razem piłkę po szkole lub grać w karty przed kąpielą.

Ważny element dziecięcej zabawy

Zabawki i gry mogą być ważną częścią dziecięcej zabawy, a zabawa ma kluczowe znaczenie dla nauki i rozwoju dzieci. Zabawa, która obejmuje zabawki, gry i jest szczególnie ważna dla dzieci. Może to być tak proste, jak wspólne śpiewanie ulubionej rymowanki, sortowanie guzików według koloru i kształtu lub przyjęcie przy herbacie z dzieckiem i jego ulubionym pluszowym misiem oraz a kuku. Tego rodzaju gry nie tylko pomagają dziecku w nauce, ale także budują twoją relację.

Wybieraj zabawki dobrze

Ogólnie rzecz biorąc, wybierając zabawki i gry, dobrze jest zachować równowagę między zabawkami, które wymagają rozwiązania, takimi jak puzzle, a zabawkami, które pozwalają na swobodną zabawę. Zabawki otwarte zapewniają nieskończone możliwości zabawy – na przykład Twoje dziecko może użyć klocków do zbudowania wieży jednego dnia, a domu następnego dnia. Zawsze dobrze jest pozwolić dziecku przejąć inicjatywę dzięki zabawkom, gram i zabawom, ponieważ dzieci najlepiej uczą się, gdy są zainteresowane zabawą lub zabawką, https://malyindywidualista.com.pl/