Zabawki dla dzieci, które je rozbawią, takie jak jack-in-the-box i inne zabawki przyczynowo-skutkowe, są stosowane od około 10-go miesiąca życia. Początkowa niespodzianka może zdenerwować niektóre dzieci, więc przedstaw te zabawki delikatnie. Możesz zastosować a kuku, a także kreatywne, pomysłowe zabawki i gry też są dobre – możesz dać dziecku kredki, farby do malowania palcami i papier rzeźniczy. Popularna będzie również zabawa w wymyślanie pacynkami lub przebieranki.

Zabawki dla malucha

Małe dzieci prawdopodobnie z przyjemnością bawią się zabawkami do popychania, miękkimi piłkami, przytulankami, książeczkami z plansz lub materiałów, których nie można rozerwać, samochodzikami, prostymi układankami i zabawkami do jeżdżenia. Bloki również będą prawdopodobnie faworytami – zwłaszcza ich budowanie i ponowne przewracanie! Skorzystaj z https://malyindywidualista.com.pl/ i dowiedz się, w jaki sposób zainspirować malucha.

Zabawki kształtujące wyobraźnię

Wyobraźnia Twojego dziecka może zamienić kartonowe pudła w wiele rzeczy, w tym w zabawkowy piecyk, skrzynkę na listy, samochód czy łódkę. To także zabawki dla dzieci. Instrumenty muzyczne można wykonać z przedmiotów gospodarstwa domowego – na przykład plastikowe słoiki wypełnione ryżem lub makaronem mogą służyć jako shakery. Nietłukące się miski odwrócone do góry nogami zamieniają się w bębny, gdy Twój przedszkolak ma do dyspozycji drewnianą łyżkę. To również elementy zabawy dla dzieci.