1-2 lata,  2-3 lata,  SPIS ZABAW

Rysunki z bułki tartej

Dzisiaj przedstawiam wam prostą zabawę plastyczną. U góry na zdjęciu widzicie kwiatka (lub słońce, jak kto chce:) , jednak może być to bardzo mylące, ponieważ to nie o stworzenie słońce, kwiatuszka, samochodzik nam chodzi (zresztą  dzieci w tym wieku rzadko, kiedy mają taką umiejętność, by coś konkretnego namalować), a o dobrą zabawę i zrozumienie zagadnienie: przyklejania. 🙂 Zabawa dobra już dla roczniaka, ale dopiero dwu-trzy latki będą czerpać najwięcej radości i najwięcej wyniosą z tej zabawy.

Do zabawy potrzebne jest:

  • bułka tarta
  • klej (jakikolwiek, ja używałam w sztyfcie)
  • karta papieru

Młodziakowi (1-2 lata) najpierw pozwalamy maluchowi wedle swoich idei jeździć klejem po kartce, by klej się znajdował w różnych miejscach kartki. Starszakowi (2-3 lata) możemy już wyjaśnić, że ma klejem coś namalować. Niestety nie za bardzo będzie widać ten obrazek, pojawi się on dopiero jak posypiemy go bułką tartą, a potem zdmuchniemy lub strzepniemy go z obrazka. Bułka zostanie na obrazku tylko tam gdzie był klej. Zobaczymy obrazek w całej krasie.

Dla Młodziaków  zapewne będzie to zabawa na raz. Podejrzewam, że najbardziej spodoba im się sypanie bułki tartek na obrazek- gdy się im znudzi ta zabawa to zawsze możecie urządzić przysypywanie, czyli bułkę tartą wsypać do miski lub małej wanienki i dać kilka kubków oraz łyżek maluchowi- niech się bawi.

Starszaki mogą się wciągnąć, gdy zobaczą na czym to polega. Na czym polega klejenie, sklejanie. Wtedy można urozmaicić klejenie i dać im do tego jeszcze jakieś skrawki kolorowego papieru.

Spójrz też tutaj:

Rysunki małych dzieci

Jak wspierać rozwój rysowania? 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *