Małe dzieci prawdopodobnie z przyjemnością bawią się zabawkami do popychania, miękkimi piłkami, przytulankami, książeczkami z plansz lub materiałów, których nie można rozerwać, samochodzikami, prostymi układankami i zabawkami do jeżdżenia. Bloki również będą prawdopodobnie faworytami – zwłaszcza ich budowanie i ponowne przewracanie! Skorzystaj z https://malyindywidualista.com.pl/ i dowiedz się, w jaki sposób zainspirować malucha.

Wybierz najlepsze zabawki

Ogólnie rzecz biorąc, przy wyborze zabawek i gier dobrym pomysłem jest zachowanie równowagi między zabawkami, które wymagają rozwiązania, takimi jak puzzle, a zabawkami, które pozwalają na swobodną zabawę. Zabawki otwarte zapewniają nieskończone możliwości zabawy dla dzieci – na przykład Twoje dziecko może użyć klocków do zbudowania wieży jednego dnia, a domu następnego dnia.

Zachęcaj dziecko do czytania

Czytanie z małymi dziećmi to jedna z najprzyjemniejszych zabaw dla najmłodszych. Wypróbuj książki z jasnymi ilustracjami i zabawnymi rymami. Twoje garnki i patelnie lub plastikowa szafka mogą być świetnymi zabawkami dla dzieci, podobnie jak wiele innych zwykłych rzeczy w Twoim domu. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy nie ma ostrych krawędzi, ryzyka zadławienia i innych zagrożeń, zanim dasz dziecku domowe elementy do zabawy. Pokój dla niemowlaka i dziecka musi być przystosowany do zabawy.