Zabawa na świeżym powietrzu – na przykład w piaskownicy z wiaderkiem i łopatą lub w parku toczenie i kopanie piłki – również będzie świetną zabawą dla Twojego malucha. Uczenie dziecka na rowerze, to także możliwość inspiracji w rozwoju dziecka. Zabawy dla dzieci to także integracja z rodzicami.

Alternatywne zabawy

Dzieci uwielbiają bawić się wodą. W wannie Twoje dziecko będzie się dobrze bawić niemal wszystkim – łódkami, rybkami-zabawkami, plastikowymi książkami i kolorowymi kształtami z pianki. Miarki i puste plastikowe pojemniki są zabawne podczas chlapania, nalewania, przechylania i pływania. Brodzik będzie cieszył się ogromną popularnością w ciepłe dni. To także najlepsze zabawki dla dzieci, przykłady znajdziesz na https://malyindywidualista.com.pl/. Twojemu przedszkolakowi prawdopodobnie spodoba się wszystko, czego może użyć do zabawy, na przykład skrzynka z narzędziami na zabawki, stary telefon komórkowy lub przebieranki.

Zabawa z wyobraźnią

Wyobraźnia Twojego dziecka może zamienić kartonowe pudła w wiele rzeczy, w tym w zabawkowy piecyk, skrzynkę na listy, samochód czy łódkę. To także zabawki dla dzieci. Instrumenty muzyczne można wykonać z przedmiotów gospodarstwa domowego – na przykład plastikowe słoiki wypełnione ryżem lub makaronem mogą służyć jako shakery. Nietłukące się miski odwrócone do góry nogami zamieniają się w bębny, gdy Twój przedszkolak ma do dyspozycji drewnianą łyżkę. To również elementy zabawy dla dzieci.