Twoje dziecko lub małe dziecko prawdopodobnie z przyjemnością bawi się zabawkami do popychania, miękkimi piłkami, przytulankami, książeczkami z plansz lub materiałów, których nie można rozerwać, samochodzikami, prostymi układankami i zabawkami do jeżdżenia. Bloki również będą prawdopodobnie faworytami – zwłaszcza ich budowanie i ponowne przewracanie! Skorzystaj z https://malyindywidualista.com.pl/ i dowiedz się, w jaki sposób zainspirować malucha.

Różne rodzaje zabawek

Zabawki-niespodzianki, takie jak jack-in-the-box i inne zabawki przyczynowo-skutkowe, są zabawne od około 10 miesięcy. Początkowa niespodzianka może zdenerwować niektóre dzieci, więc przedstaw te zabawki delikatnie. Możesz zastosować a kuku, a także kreatywne, pomysłowe zabawki i gry też są dobre – możesz dać dziecku kredki, farby do malowania palcami i papier rzeźniczy. Popularna będzie również zabawa w wymyślanie pacynkami lub przebieranki.

Czytaj z dzieckiem

Czytanie z małymi dziećmi to jedna z najprzyjemniejszych zabaw dla dzieci. Wypróbuj książki z jasnymi ilustracjami i zabawnymi rymami. Twoje garnki i patelnie lub plastikowa szafka mogą być świetnymi zabawkami dla dzieci, podobnie jak wiele innych zwykłych rzeczy w Twoim domu. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy nie ma ostrych krawędzi, ryzyka zadławienia i innych zagrożeń, zanim dasz dziecku domowe elementy do zabawy. Pokój dla niemowlaka, i dziecka musi być przystosowany do zabawy.