Aby uczyć się i rozwijać, Twój noworodek potrzebuje ciepłych interakcji z Tobą, bardziej niż zabawek. Na przykład noworodki uwielbiają patrzeć na Twoją twarz, słuchać Twojego głosu i po prostu być z Tobą. Noworodki będą z przyjemnością patrzeć na jaskrawo zabarwioną komórkę, oglądać swoje dłonie lub uczyć się sięgać po grzechotkę, lubią a kuku. Twojemu dziecku spodobają się również zabawki z buziami lub wzorami, takimi jak krzywe lub kratki. Na https://malyindywidualista.com.pl/pokoj-dla-niemowlaka-jak-urzadzic-i-o-czym-musisz-pamietac/ możesz sprawdzić, jak powinien wyglądać pokój dla niemowlaka.

Zabawki kształtujące wyobraźnię dziecka

Nawet jeśli Twoje dziecko w wieku szkolnym lubi najnowsze urządzenia elektroniczne, klasyczne i podstawowe zabawki zawsze będą popularne. Należą do nich gry planszowe, książki, artykuły artystyczne, zestawy konstrukcyjne, puzzle i zabawki na świeżym powietrzu, takie jak piłki, zestawy do krykieta, rowery, skakanki i tak dalej. W tej grupie wiekowej popularne są również gry i aplikacje komputerowe. To także odpowiednie przygotowanie dziecka poprzez właściwe przygotowanie pokoju dla niemowlaka,

Pomyśl o alternatywnej zabawie

W wyobraźni dziecka kartonowe pudła mogą się zmieniać w wiele rzeczy, w tym w zabawkowy piecyk, skrzynkę na listy, samochód czy łódkę. To także zabawki dla dzieci. Instrumenty muzyczne można wykonać z przedmiotów gospodarstwa domowego – na przykład plastikowe słoiki wypełnione ryżem lub makaronem mogą służyć jako shakery. Nietłukące się miski odwrócone do góry nogami zamieniają się w bębny, gdy Twój przedszkolak ma do dyspozycji drewnianą łyżkę. To również elementy zabawy dla dzieci.